Bireysel Koçluk
Koçluk, kişinin bulunduğu noktadan gitmek istediği noktaya ulaşmasını sağlayan bir bilim ve sanattır. Koç, hedefe giden yolda kişinin gelişimine, yeni beceriler ve yetkinlikler kazanmasına, potansiyelini keşfetmesine yardımcı olan kişidir. Koç kişinin potansiyelini maksimum düzeyde kullanmasına olanak sağlar.

Koçluk felsefesine göre, her birey ihtiyacı olan tüm içsel kaynaklara sahiptir. Koçluk sürecinde kişinin farkındalığı artar. Bu farkındalık ışığında kişi kaynaklarına nasıl ulaşacağını ve bu kaynakları doğru şekilde nasıl kullanacağını keşfeder.

Gerek iş hayatında, gerekse aile ve özel yaşamda, koç kişiye farklı bakış açıları kazandırır. Kişi gideceği yolu kendisi seçer ve hedefe giden yolda koç kişiyi yolda tutar. Motivasyonunu ve özgüvenini arttırır. Sonuç, kişinin arzu ettiği başarıdır.

Koçluk çözüm odaklıdır. Dolayısıyla geçmişle değil, şimdi ve gelecekle ilgilenir. Koç kişinin yaşamdan daha fazla haz almasını sağlar. Kişinin hayatını kontrol etmesini ve kendi sorumluluğunu almasını sağlar. Kişiyi ayağa kaldırır ve harekete geçmesini sağlar.

Kendi yaşamında doyuma ulaşmak isteyen, kişisel başarısını arttırmak isteyen, motivasyon ve odaklanma ihtiyacı olan, potansiyelini arttırmak isteyen, hedefi olan, kısacası yaşamının dümenine geçmek isteyen her sağlıklı birey kendisine yol arkadaşlığı yapacak bir koçtan hizmet alabilir.

Koçluk görüşmeleri haftada bir yapılmaktadır ve yaklaşık 1 saatlik süreyi kapsar. Yüzyüze görüşmeler yapılabileceği gibi skype üzerinden de koçluk yapılabilmektedir.

Mark Twain'in dediği gibi; Bundan 20 yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık. Rüzgarları arkanıza alın, araştırın,  hayal edin ve keşfedin…

Ayşe D. ULUDAĞ
Yaşam & Nefes Koçu ve NLP Uzmanı


Doğru nefes alma teknikleri sayesinde kilo kontrolü yapıp, beden ve zihin rahatlaması sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Adres: Sakarya, Gazimağusa, KKTC
Tel: 0542 866 2907    E-Mail: info@asiacoaching.net