Doğduğumuz gün başlıyoruz aslında sayfalarımızı yazmaya.Teker teker doluyor hayatımızın kitabının boş sayfaları. Dilediğimiz gibi dolduruyoruz satırları, istediğimiz gibi yaşıyoruz romanımızı…Hayata dair hedeflerimiz, hayallerimiz, umutlarımız can buluyor satırlarımızda…

Emekleme mi istiyoruz, ha gayret… Olmadı, bir daha, bir daha ve başlıyoruz emeklemeye. Artık emeklemek yetmiyor mu? Hadi başla adım atmaya!! Düştük mü, olsun, bir daha deneriz. Kim demiş ki düşersek bir daha kalkıp yürüyemeyiz diye!!! Ve beklenen son… Yürüyoruz! Konuşuyoruz! Koşuyoruz!

Yıllarca hayallerimize bıkmadan, yorulmadan koşuyoruz. Öyle bir aşkla, öyle bir tutkuyla koşuyoruz ki sahip olmak istediğimiz resme, sonunda o resmin içinde buluyoruz kendimizi.

Sonra bir gün, bir bakıyoruz ki sayfalarımız dolmuyor. Ne oldu, kim bitirdi kalemimizin mürekkebini? Neden yazamıyoruz? Kendi romanımızın başkahramanı iken, kim figüran yaptı bizi başka romanlara? Ne zaman bıraktık kendimize inanmayı, güvenmeyi?

Ve işte o an, kendimize inanmayı bıraktığımız an, hikayemiz de son bulur. Son bulur çünkü başkalarının inançlarını biriktiririz içimizde. Son bulur çünkü bize öğretilenler yerle bir eder tutkularımızı. Son bulur çünkü bir kez bile kaysa ayağımız, felç olur içimizdeki yüce bilge…

Sen yapamazsın derler bize, öyle herkes başaramaz, kolay mı! Uğraşma bile derler ve biz de unuturuz içimizdeki gücü. Vazgeçeriz uğraşmaktan. Unuturuz geçmiş başarılarımızı.

İlk adımımızı atarken sadece yürüyeceğimize inanmamış mıydık? Yürüyemezsin mi demişlerdi bize!!! Henüz yerle bir olmamışken inançlarımız, ulaşmamış mıydık isteklerimize, hayallerimize!!!

Neler oluyor bana demeye başlamışsak eğer, kurtulmak istiyoruz artık kendi yarattığımız kısır döngüden. Felç olmuş yüce bilgeyi yeniden canlandırmak istiyoruz içimizde. Başkalarının inançları, öğretileri yerine kendi özümüze kavuşmak istiyoruz ta derinde…

Eğer tekrar kalemi eline alıp romanına kaldığın yerden devam etmeye hazırsan, kurtul toksinlerinden, kurtul içindeki gücün üstünü kaplamış toz yumaklarından. Özüne ulaş, kendine ulaş. İşte o zaman fark edeceksin gücünü, tutkunu. Ve anlayacaksın aslında hayallerinin ne kadar yakınında olduğunu…

Hemen, şimdi kalk ayağa ve kurtul ataletinden…

Şimdi sor kendine…

Hayatımı geri almaya hazır mıyım??

Ayşe D. ULUDAĞ
Yaşam & Nefes Koçu ve NLP Uzmanı

Hayatı Geri Kazanma

Doğru nefes alma teknikleri sayesinde kilo kontrolü yapıp, beden ve zihin rahatlaması sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Adres: Sakarya, Gazimağusa, KKTC
Tel: 0542 866 2907    E-Mail: info@asiacoaching.net