İdeal  Kilo ve Sağlıklı Yaşam Koçluğu
Sağlıklı yaşam ve ideal kiloya ulaşmak adına milyonlarca öneri ve tavsiye vardır. Şundan günde 1 avuç ye, şu bitkiyi tüket, düzenli spor yap, stresten uzak dur vs… Bu liste uzar da uzar. Tabiki tüm bunlar bedenimizi zinde tutmak için çok önemli tavsiyelerdir. Hepsi iyi güzel de peki ya ruhumuz?

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için öncelikle ruhumuzu ve zihnimizi canlandırmalıyız. Sadece bedenimiz için verilen tüm çabalar eksiktir ve bizi istenilen sonuca götürmez.

İşin içinde beden-ruh-zihin dengesi yoksa tüm diyetler, detokslar, sporlar, kısacası sağlıklı yaşama ve ideal kiloya giden tüm yollar yarım kalacaktır.

Geçmişten bugüne, mevcut birçok zihinsel kalıp, kilo vermenize engel olabilir. Bilinçaltınızdaki olumsuz duygu ve düşünceleriniz sizi kilo vermekten ve zinde yaşamaktan alıkoyar. Ne kadar uğraşsanız da ya kilo veremez veya diyet sonrası kilolarınızı geri alırsınız. Motive olamaz ve zinde yaşayamazsınız. Çünkü bilinçaltınız size bir mesaj vermek istiyor. Yolunda gitmeyen bir duygu veya düşünceyi size göstermeye çalışıyor. Siz ona kapıyı açmazsanız ve istenmeyen duygu, düşünce veya zihinsel kalıptan kurtulamazsanız, bilinçaltınız size bu mesajı  iletene kadar elinden geleni yapacaktır. Bunu ya size kilo aldırarak veya sizin sağlığınızı bozarak yapacaktır.

Yaşam koçunuzla yapacağınız çalışmalarda, tüm olumsuz zihin kalıplarınızı keşfedeceksiniz. Bunları, işinize yarayan duygu ve düşüncelere dönüştürecek, kapılarınızı bilinçaltınıza açacaksınız. Kullanılacak NLP teknikleri ile olumsuz zihin kalıplarınızdan kurtulacak ve zihninizi yeniden programlayacaksınız.

Zihniniz ve ruhunuz ile işbirliği yaptıkça, geriye sadece onların hediyelerini kabul etmek kalacak. Ruhunuz sizi sağlıklı bir beden ile ödüllendirecek.
Bu programda yemek ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışları keşfedeceğiz. Bedenimizden gelen sinyallere karşı farkındalık kazanacağız. Yemekle ilgili düşüncelerimizi değiştireceğiz. Bize faydalı alışkanlıklar edineceğiz. Özgüvenimizi ve özdeğerimizi arttıracağız.

BEDEN-RUH-ZİHİN bütünlüğü!!! İşte bütün mesele bu!!!

Ayşe D. ULUDAĞ
Yaşam & Nefes Koçu ve NLP Uzmanı


Doğru nefes alma teknikleri sayesinde kilo kontrolü yapıp, beden ve zihin rahatlaması sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Adres: Sakarya, Gazimağusa, KKTC
Tel: 0542 866 2907    E-Mail: info@asiacoaching.net
İdeal Kilo ve Sağlıklı Yaş. Koç.