Başarısız öğrenci yoktur. Kendine ve öğrenme yeteneklerine güvenmeyen öğrenci vardır. Her bireyin mevcut potansiyeli, o bireyi başarıya götürecek kaliteye sahiptir. Bu potansiyeli fark etmek, ortaya çıkarmak, verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak, öğrenci koçluğunun ana prensibini oluşturur.

Öğrenci koçluğu ile, öğrencinin düşünme sistemi, başarısına katkı sağlayacak biçimde gelişir. Öğrenci, içsel kaynaklarını daha verimli ve etkili kullanmayı öğrenir. Kendini tanıma sürecine girer, hedefini doğru şekilde belirleyip bunu gerçekleştirmek için temellerini oluşturmaya başlar.

Eğitim sistemindeki mevcut eksikler sebebiyle, öğrencilerin kimliklerini bulma, amaçlarını ve hedeflerini tespit etme, yeteneklerini belirleme, sosyal kişiliklerini oluşturma ile ilgili alanlar da maalesef yetersiz kalmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, yaşadıkları yöntemsizlik, bir karmaşaya sebep olmakta ve öğrencinin başarısı düşmektedir. Her türlü bireysel ve akademik şekillenme sürecinde , öğrenci profesyonel bir yol arkadaşıyla başarısına ivme kazandıracaktır.

Öğrenci koçu, öğrencinin kendi özbenliğini tanımasını sağlayıp, öğrenme teknikleri, odaklanma, motivasyon çalışmaları, özgüven ve özdeğer çalışmaları ile kişiyi destekleyecek ve öğrenci de doğru yolda olacak ve başarıya giden bu yolda emin adımlarla yürüyecektir. Öğrenci ve koç ilişkisinin maksimum verime sahip olması ile mümkündür.

-Keyifli ve eğlenceli şekilde başarıya odaklanmak isteyen
-Daha çok konsantrasyona ve odaklanmaya ihtiyacı olan
-Hedefini belirlemede zorlanan veya hedefine nasıl ulaşacağını bilmeyen
-Kaygı ve sınav stresi yaşayan
-Başkalarının kontrolünden çıkıp, kendi kontrolünü eline almak isteyen
-Özgüven eksikliği yaşayan
-İdeallerini gerçekleştirmek isteyen tüm gençleri öğrenci koçluğu ile tanışmaya davet ediyoruz.

Mesele nerede olduğun değil, mesele nerede olmak istediğindir!!!
Sen nerede olmak istiyorsun?

Ayşe D. Uludağ
Yaşam & Nefes Koçu ve NLP Uzmanı
 

Öğrenci Koçluğu

Doğru nefes alma teknikleri sayesinde kilo kontrolü yapıp, beden ve zihin rahatlaması sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Adres: Sakarya, Gazimağusa, KKTC
Tel: 0542 866 2907    E-Mail: info@asiacoaching.net