Pranik Şifa Nedir?
Pranik şifa, fiziksel bedeni iyileştirmek için prana veya ki (chi) olarak adlandırılan yaşam enerjisini kullanma uygulamasıdır. Yaşam enerjisi, fiziksel bedeni çevreleyen ve fiziksel beden ile bütünleşmiş bir enerji bedeni olarak düşünülebilir. Enerji bedenine biyoplazmik beden de denilmektedir. Enerji bedeni duru görüye sahip kişiler tarafından görülebilmekte veya özel görüntüleme aygıtlarıyla da fotoğraflanabilmektedir.

Yaşam enerjisi ile fiziksel beden arasında ve tersi yönde doğrudan iletişim vardır. İşte pranik şifa uygulamasının temeli bu gerçeğe dayanır, fiziksel bedendeki bir rahatsızlık kendini enerji bedeninde de gösterir, hatta enerji bedenindeki bir dengesizlik fiziksel bedeni etkilemeden önce fark edilebilir.

Enerji bedeninin de bir dolaşım sistemi ve evrendeki yaşam enerjisi ile iletişimi vardır. Enerji bedenindeki bu enerji akışını düzenleyen organlar ise çakra adı verilen enerji merkezleridir. Bu merkezler vücudumuzun her bölgesinde çeşitli boyutlarda pek çok sayıda bulunmaktadır. Bunlardan büyük olan onbir adet çakranın pek çok hastalığın durumunu doğrudan etkileyen işlevlere sahip olduğu anlaşılmışır. Bu nedenle pranik şifacılar çakraların sağlıklı işlev yapabilmesi için çakralar üzerinde de çalışma yaparlar.
Pranik şifa uygulayıcısı fiziksel beden üzerinde hiçbir çalışma yapmaz, tamamen enerji bedeni üzerinde çalışır. Bu nedenle pranik şifa uygulamasında fiziksel temas kesinlikle yoktur. Şifacı belli bir mesafeden veya ileri tekniklerde mekan sınırlaması olmadan uzaktan uygulama yapabilir. Yine de uygulamanın başarısı için kişinin alkol ve domuz eti almamış olması, üzerinde metal veya deri eşya bulunmaması ve pranik şifaya inanıp şifayı kabul ettiğini içtenlikle ifade etmesi gibi şartları vardır. Bunun gibi şartlar şifa uygulamasının başarısını doğrudan etkiler.

Gerçekte fiziksel bedenin ve enerji bedeninin kendi kendini iyileştirme gücü vardır, bu gücün kaynağı ilahidir. Evrendeki tüm varlıklarda, havada ve toprakta dahi bu ilahi yaşam enerjisi bulunmaktadır. Pranik şifacı evrendeki bu enerjiyi aktarma tekniklerini uygulayabilir, yani şifa enerjisinin kaynağı yine ilahidir, şifacı sadece aracılık eder. Bu sayede iyileşme hızı pek çok insana mucize gibi gelebilecek oranda arttırılabilmektedir.

Enerji bedeni ve fiziksel beden arasındaki kuvvetli ilişki nedeniyle fiziksel deformasyon oluşmuş veya kronik seyreden hastalıklarda şifa uygulamasının sürekliliği iyileşme için çok önemlidir. Bu tip durumlarda şifa uygulamasından sonra enerji bedeninin bir süre sonra yeniden dengesizleştiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle pranik şifa uygulamasının mutlaka şifacının önerdiği sıklıkta uygulanmasına özen gösterilmelidir.

Pranik Şifa bir tıp alternatifi değildir.

Pranik şifa uygulamasının belli hastalık gruplarıyla sınırlandırılabilecek bir yapısı yoktur. Basit ağırı ve yaralanmalardan, kanser ve psikolojik sorunlara kadar her türlü hastalık için iyileşmeyi hızlandırabilir. Çünkü bütün rahatsızlıklar için temel uygulama ve yaklaşım aynıdır sadece teknikler farklıdır. Pranik şifa uygulaması tıbbi tedavi yerine geçmediği gibi pranik şifacılar ilaç veya tıbbi tedavi tavsiye edemezler veya alınan ilaçlara müdahale edemezler.  İyileşmenin hızlanması için tıbbi tedaviye destek olurlar ve sadece belli bir hastalığa yönelik değil tüm enerji bedenine yönelik bütünsel bir çalışma uygularlar.

Dünya'nın çeşitli bölgelerindeki yaşam enerjisi şifası tekniklerini uzun yıllar araştırarak pranik şifa adı altında toplayan, bizlere belli bir sistem içerisinde sunan kişi aynı zamanda bir iş adamı, kimya mühendisi, uluslararası bir yazar ve konuşmacı olan  Master Choa Kok Sui'dir.

Bu harika gerçeği kolay uygulanabilir teknikler olarak bir araya toplayan Master Choa Kok Sui başta olmak üzere bu bilgileri bana aktaran tüm eğitmenlerime teşekkür ediyorum.


Doğru nefes alma teknikleri sayesinde kilo kontrolü yapıp, beden ve zihin rahatlaması sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Adres: Sakarya, Gazimağusa, KKTC
Tel: 0542 866 2907    E-Mail: info@asiacoaching.net
Temel Pranik Şifa Eğitimi